Herkesin Yapması Gereken 5 Kendin Yap Projesi

Evimizdeki birçok eşyanın geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir olduğunu biliyoruz. Bunları çöpe atmak yerine yeniden kullanılır hale getirmek çok kolay.

  1. Kahve bardağından peçetelik

Hemen el altında olması gereken peçeteleri bir arada tutmak böyle daha kolay! Kahve bardağınızı atmadan kolayca temizleyin ve kapağına ufak bir kesik atın.

İçine yerleştireceğiniz peçeteleri teker teker çekip alabilecek kadar olsa yeterli. İstediğiniz şekilleri işlemeniz ve koymanızda yeterli olacaktır.

  • Çalıdan Mumluk

Birçok dekorasyon mağazasında cam kaselerin yanına yerleştiren çalılardan mumlukları çoğumuz beğeniyoruz. Ufak bir kaseye topladığınız çalıları japon yapıştırıcısı, silikon tabancası gibi yapıştırıcı materyallerle yapıştırın ve iş bitti!

  • Konserveden Mumluk

Çalı çırpıya gerek yok güzelce yansıtacak bir şeyler olsun diyorsanız; boşalan konserve kutularının üzerine istediğiniz kadar delik açın.

İçine mumu yerleştirin, etrafa yansıtacağı ışık sizin için yeterli olacaktır. Dışını istediğiniz modellerle süslemek ve boyamaksa size kalmış.

  • Dondurma Çubuğundan Bardak Altlığı

Hiçbir şeyi atmadan değerlendirmeyi düşünüyorsanız, yaz boyunca yediğinizin dondurmaların çubukları saklayabilirsiniz. O çubukları kolayca temizledikten sonra bir güzel birleştirin.

Hem şık hem de kendi ellerinizden güzel bir bardak altlığınız olsun!

  • Eski Gitardan Raf Ünitesi

Birçoğumuzun lise çağında bir hevesle aldığı kimisinin kursa gittiği, yazın iki kere sahilde çaldığı bir gitarı olmuştur. O gitarı tozlarından yeniden doğurmanın vakti geldi.

Onu alıp ön cephesini çıkarabilirsiniz, sonra duvara sabitleyerek içini bir güzel doldurun. Hem çok dekoratif bir rafınız hem de aşırı havalı bir odanız olsun!